Kocourkov na drogách

Přátelé, opět šílená zpráva, která dokládá doslova CIMRMANOVSKOU NESCHOPNOST našeho státu KONAT, nedejbože u toho konání ještě použít zdravý rozum. Předem varuju, že jde o marihuanu, ano, kontroverzní téma, takže část z vás utrpí nad tímto příspěvkem bebíčko na duši, za což se předem omlouvám, ale musí to sakra být!

Co se stalo? Jako obvykle to vezmu v bodech.

1. Včera jsme se dozvěděli, že stát NEKOUPÍ od jediného licencovaného českého dodavatele – Elkoplastu Slušovice – druhou dávku léčebného konopí. Celá druhá dávka se musí SPÁLIT.

2. A proč se druhá dávka musí spálit? Protože český dodavatel nedoložil kvalitu.

3. A proč český dodavatel nedoložil kvalitu? No protože nesehnal certifikát od kontrolní laboratoře.

4. A proč dodavatel nesehnal certifikát od kontrolní laboratoře? Tak teď se podržte – jednoduše proto, že žádnou kontrolní laboratoř nenašel. Žádná prý totiž nesplňuje podmínky naší úžasné konopné vyhlášky. Elkoplast údajně celé měsíce žádal ouřady z SÚKL (Státního ústavu pro kontrolu léčiv), aby mu poradili, jakou laboratoř má použít. Radu prý ale nedostal, protože SÚKL zřejmě taky o žádné laboratoři neví. Už to, že to nevíme – 3 roky po vstupu zákona v platnost – říká o tom našem bordelu vše! (Teď se možná zeptáte, jak tedy prošla první dávka. Dostala tehdy nějaký provizorní certifikát z nizozemské laboratoře, ale ten byl výslovně jen na první dávku.)

5. Připomínám, že toto je jen pokračování absurdního divadla, které stát ve věci léčebného konopí předvádí:

6. Léčebné konopí je u nás legální od roku 2013. Kvůli naprosto maniakální byrokracii se za první rok legálně nedovezl a nevypěstoval a neprodal ANI GRAM konopí. Rozumíte, ani gram za celý rok.

7. Rok a půl po vstupu zákona v platnost nabízely konopí v ČR jen dvě lékárny. Rozumíte, dva ks lékáren, jedna v Praze a druhá v Uherském Hradišti. 18 měsíců po startu.

8. Pak se velice bolestivě rozjely dovozy z Nizozemí, ale vázlo to na ceně. Bodejť by ne, když běžného pacienta (často penzistu) vyšla léčba na 13-18 tisíc měsíčně. To moc lidí nedá.

9. Není proto divu, že letos se v celém státě legálně prodalo jen 875 gramů konopí 88 pacientům. Nekecám, ani ne kilo na celý stát.

10. Nechci to ani srovnávat se situací v USA či dalších evropských zemích, kde se prodeje nějakým zázrakem rozběhly hned od prvního dne po legalizaci. A že jsou to prodeje úžasné – ve 4 státech USA, kde zlegalizovali dokonce i rekreační použití, se z trávy stává pomalu tahoun ekonomiky. U nás 875 gramů za půl roku! Šmarjá!

A proč to tady křičím? Než mi tu začnete nadávat, že jsem nějaký fetung a dělám tu kampaň Satanovi. Houby, nedělám. Osobně jsem se trávy nikdy nedotkl a z drog konzumuju jen alkohol (ve společensky přijatelném množství) a arašídové křupky (v nepřijatelném množství). Ale nedělám z toho svoje hrdinství. Prostě jsem nikdy nezačal, nikdy mě to nelákalo. Ale NEMÁM NIC proti uživatelům lehkých drog a už TUPLEM NIC proti pacientům, kterým konopí prokazatelně ulevuje od bolesti a zlepšuje život u mnohdy terminálních nemocí. Ostatně celou hysterickou válku proti drogám pokládám za blbost, která stojí víc životů, než jich zachrání. A žere mě, opakuju STRAŠNĚ MĚ ŽERE, že náš stát neumí zprocesovat ani tak primitivní věc, jako je legální prodej trávy. Všude to zvládli levou zadní, jenom my to ze záhadných důvodů nedokážeme zorganizovat ani 3 roky po vstupu zákona v platnost. A to jsme v zemi, kde v reálu pěstuje snad každý, kdo má aspoň jednu končetinu!

Člověk se musí ptát – vázne to proto, že je stát tak blbý a neumí to, nebo že prostě nechce? Víte, já jsem žil nějakou dobu v Turecku a vím, jak to dělal Erdogan s vepřovým. Když jsem přijel do Istanbulu, tak tam bylo 22 řezníků, kteří nabízelí dobré klobásy a vepřové maso. Když jsem odjížděl, tak tam zbyl jeden vepřový řezník a ten měl radši sundaný vývěsní štít. Vláda je všechny postupně zardousila – samozřejmě ne nahlas, to by nešlo, Turecko je přece oficiálně sekulární země – ale prostě jim náhodou našli nějaký vroubek u hygieny nebo se musela zbourat budova atd. atd. To byl stát, který NECHTĚL. Český stát taky buď nechce naplnit svůj vlastní zákon, nebo je prostě organizačně naprosto dementní. Já věřím, že je to to druhé – že se prostě zalykáme v byrokracii a neumíme ani napsat vyhlášku, kterou bychom sami dokázali naplnit. My máme neskutečný dar sami sobě svazovat ruce absurdními nařízeními – tvrdšími než v jinde v Evropě – a pak selhat v jejich implementaci.

Tahle země furt funguje jako Kocourkov – a my lidi už musíme tyhle kocourkiády začít sbírat a kopat do každé jedné z nich, aby se věci hnuly dopředu. Tomuhle Kocourkovu já říkám ne.

Martin Jaroš

Spouštěcí link: Druhá várka léčebného konopí asi skončí v peci. Firma nedoložila kvalitu (iDnes.cz, 12. 7. 2016)

Další čtení:
Legalizace.cz

3 thoughts on “Kocourkov na drogách

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *