Rychlá zpráva o stavu hnutí

Pár slov o tom, jak nám to šlape.

1. Dostávám od vás spoustu dobrých podnětů, které vylepšují a mění mé původní představy. Díky za to, pište dál.

2. Nedokážu odpovědět na všechno – ten příval je drtivý – ale všechno si přečtu a zanechá to stopy.

3. Z vašich textů (a taky ze setkání s pár mentory) se rodí několik scénářů fungování. Do konce příštího týdne bych tu chtěl představit plány, jak dál, a otevřit je internetové diskusi. Budeme taky mít několik pracovních linií, kterých by se mohli ujmout nadšenci a dobrovolníci. Věřím, že se vám to bude líbit. Beru tohle hnutíčko vážně, vidím teď po těch 2-3 týdnech jasněji problémy, které nás čekají, ale o to větší mám chuť to zkusit.

4. Pořád se ozývají hlasy proti názvu Ne. Doufal jsem, že to jméno projde a pořád si myslím, že ten název má určitou marketingovou hodnotu. Ale respektuju názor lidí. Přišlo mi už pár dalších návrhů, pár se jistě ještě objeví, příští týden bych to tu opět rád hodil do placu. Další bomby házejte klidně do diskuse pod tímhle textem.
Děkuji za podporu a trpělivost

Martin Jaroš

4 thoughts on “Rychlá zpráva o stavu hnutí

 • Dobrý večer pane Jaroši,viděl jsem vás v pořadu Interviju čt 24,líbily se mi vaše názory. Doporučuji k přečtení Hans Werner Sinn V pasti Eura,kdy německý ekonom mluví u budoucnosti erp. unie,dále IlonaŠvihlíková-Jak jsem se stali koloniií,kritcká levicové orientovaná ekonomka. Ocenuji u vás naivitu i nadšení ,vytvořit z Česka zemi která bude vzorem pro ostatní. Jak si to konkrétně představujete?……z Třebestovic u Sadské zdraví Pavel Brožek

 • Název hnutí.
  V zásadě bych to nepovažoval za problém, kterému by mělo být věnovano nadmíru energie. Nicméně je to jistá vizitka, prbní nárazníkové pásmo pro okolí.
  Název NE vzbuzuje jisté “negace” a vymezovat se negací něčeho není konstruktivní, ne dlouhodobě. Vždy je lepší být konstruktivní, přicházet se svými nápady a negovat názory druhých až v druhém sledu. Proto bych volil raději pozitivní název. Třeba “coolčesko” je dobrý, ale vyhnul bych se “anglikanismům”, jsme v Česku, proto bych využil bohatost češtiny. Volil bych české “Skvělé Česko”; “Česko LIP” (Česko Lepší Inteligentní Prostředí)….

 • Dobrý den pane Jaroši. Váš rozhovor s paní Drtinovou mi poslal ajťák, co mi upravoval mé poněkud amatérské www. Zajímavé, máte v mladém věku podobné názory jako já v devětapadesáti (ale je pravda, že já je mám už pár let). Ty podobné názory mě nakonec vyhnaly až k tomu, že jsem nastřádal (aniž bych o vás věděl) skoro 2000 podpisů na kandidaturu nezávislého senátora u nás na Pardubicku a posléze jsem tuto důvěru přetavil v založení hnutí s nepříliš originálním názvem NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI DO SENÁTU, to aby ti, kteří mi dávali podpis jako nezávislému kandidátu, nebyli dotčeni že už i já partajničím.
  To, proč píši, je postřeh, že zatím postrádám na hezkém webu zmínky o zdravotnictví. Já jsem strávil řadu let v Británii, Kanadě a Norsku a to, proč se vytrhávám s poklidu doby těsněpředdůchodní, jsou nepravosti právě tam. Dotaz tedy je: jak vidíte v NE…. zdravotnictví?
  Zdraví
  Emanuel Žďárský
  http://www.dprevence.cz
  T: 775 11 2004

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *